15 marca 2024 – Ekumeniczna Droga Krzyżowa

W dniu 15 marca 2024 na zaproszenie Klubu Inteligencji Katolickiej, nasza Wspólnota wzięła udział w IV Ekumenicznej Drodze Krzyżowej.  Słowa rozważań tego nabożeństwa przygotowały różne wspólnoty, przedstawiciele formacji kościelnych i religijnych Kościołów chrześcijańskich obecnych w Bielsku-Białej –  ewangelickiego, greckokatolickiego, katolickiego i prawosławnego. Stacje drogi krzyżowej oparto wyłącznie na tekstach Ewangelii, inicjatywa ta zapoczątkowana przez papieża Jana Pawła II w Wielki Piątek 1991 roku, została zatwierdzona do publicznego odprawiania przez papieża Benedykta XVI w 2007 roku. Myślą przewodnią tegorocznej Drogi Krzyżowej były słowa Pana Jezusa wypowiedziane do Boga Ojca w ogrodzie Getsemani: „Nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie”. Nasza Wspólnota przygotowała rozważania 10 stacji Drogi Krzyżowej: „Jezus przybity do krzyża” –  (Mk 15, 22 – 26).