9 – 13 listopada 2022 – Carceri – rekolekcje w ciszy

Nazwa Carceri pochodzi od miejsca, które św. Franciszek wybrał do spotkania Boga w ciszy i samotności, czyniąc je pustelnią. Z czasem zaczęła ona przyciągać innych braci oddających się kontemplacji.

Idąc za jego przykładem, Wspólnota Franciszkańska Tau, w dniach 9 – 13 listopada 2022, zorganizowała rekolekcje w ciszy. Odbyły się one w Karmelitańskim Domu Rekolekcyjnym w Piotrkowicach (w Świętokrzyskim), dokąd przybyło 9 uczestników – z Bytomia, Bielska-Tychów, Krakowa, Piły i Kielc. Asystent Prowincjalny – br. Tomasz Żak OFM Cap poprowadził szkołę modlitwy myślnej na podstawie tekstów franciszkańskich.

Wcielenie – Ciało Pańskie – Krzyż – to triada tajemnic do indywidualnej kontemplacji, której poświęcono najwięcej czasu w ciągu każdego dnia. Centralnym punktem była Eucharystia i Słowo przypadające w Liturgii Kościoła, które doskonale wpisywało się w duchowość Tau. Forum podsumowujące przyniosło radość i nadzieję, że Carceri stanie się wydarzeniem cyklicznym w formacji uzupełniającej WF Tau.

Z naszej wspólnoty lokalnej udział wzięły:

  • Ela U,
  • Aniela.