28 października 2010; Msza Św

Obecni:

 • ks.Łukasz,
 • br. Nikodem,
 • Kasia,
 • Robert,
 • Ela J.,
 • Ola+Marek+Wojtek+Agnieszka,
 • Mirek+Agnieszka+Ania+Zosia,,
 • Ela P.+Wojtek+Krystian,
 • Agnieszka+Artur+Paweł+Filip+Michał.

 

Tym razem uczestniczyliśmy w koncelebrze. Mszę odprawiali: br. Nikodem wraz z ks. Łukaszem.

Obecność brata Nikodema bardzo nas ucieszyła. Jak zauważył ks. Łukasz spotkanie z księdzem pracującym we Francji w tygodniu misyjnym ma specyficzny wydźwięk.

Kazanie dotyczyło świadczenia jako wyniku relacji z Bogiem. Nie popadajmy w przeświadczenie, że znamy odpowiedzi na wszystkie pytania, również te dotyczące wiary i naszego życia w kontekście relacji z Bogiem. Pokorny Bóg nie będzie się nam narzucał i nie dojdzie do realnego spotkania.

Po Mszy Św. kilka ogłoszeń.

 1. Jest informacja na temat propozycji br. Roberta Kozłowskiego dotyczącej letnich wakacji.: "http://sobieszewo.laski.edu.pl/pl/index.htm (nieaktualne ceny noclegów na stronie!)

  Ceny:
  łóżko 40 zł ( czyli jeżeli 3 dzieci śpi na dwóch zsuniętych łóżkach płaci się za 2 łóżka.
  Obiad 14 złotych (dla dzieci do lat 7 można zamówić połówkę porcji za 7 złotych). Jeżeli starsze dzieci też chcą z tej opcji skorzystać jest taka możliwość.
  śniadania i kolacje można zorganizować samemu – będzie taniej: (dla tych, którzy nie byli w tym roku w Toruniu informacja, że własnie tak się zorganizowaliśmy i płaciliśmy tylko za faktycznie zużyte produkty – pomagaliśmy Pani Izie , która działała w kuchni i nie tylko jako wolontariuszka).

  Mamy do dyspozycji pawilon (przyjemny, b. czysty) i kilka domków (dwurodzinnych – czteropokojowych – po 2 pokoje na rodzinę) niedaleko pawilonu- w związku z tym, że będzie kilka niemowlaczków, pewnie dla nich najwygodniejbędzie w domkach – ceny takie same. W pawilonie są pokoje dwu-trzyosobowe i kilka czteroosobowych z łazienkami.

  Chyba jednak za drogo…

 2. Bielski Region FZŚ informuje, że prawdopodobnie we wrześniu 2011 zorganizuje kilkudniową pielgrzymkę do Rzymu. Podobno ma być tanio. Więcej szczegółów w późniejszym terminie.
 3. Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się u Eli J. w mieszkaniu w terminie: 21 listopada 2010 (!). 
  Chyba należy to traktować jako parapetówkę…
 4. Kapituła Adwentowa Wspólnoty Tau odbęzie się w terminie 26 – 28 XI w Krakowie Olszanicy.
  Koszt to 35 zł za cały pobyt od osoby.
  Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o pilne potwierdzanie obecności (organizator: referat@mftau.pl).

Dodaj komentarz