12-14 stycznia 2007 – Prowincjalne dni skupienia w Bystrej

Prowadzący: br. Piotr Szaro OFM Cap
Obecnych: 25 osoby dorosłe + 15 dzieci
Temat: Epifania – Objawienie Boże w życiu codziennym
Plan rekolekcji dostępny w piebieralni.

Rekolekcje przebiegły w oparciu teksty liturgii z dnia w myśl tezy, że Bóg objawia się nam obecnie głównie przez Słowo obecne w Piśmie Świętym.
Bóg będzie działał w tobie, gdy oddasz mu całe swoje życie. Nie możesz dzielić swego czasu, serca i życia na sacrum i profanum. Bóg musi być obecny we wszystkim co robisz. Bądź wierny w drobnych rzeczach.

Ogólne wrażenia z rekolekcji bardzo pozytywne. Prowadzący br.Piotr okazał się życiowym człowiekiem potrafiącym w prosty i trafiający do przekonania sposób opowiadać o rzeczach ważnych. Zresztą widać, że mógłby tak mówić jeszcze długo, ale czas był bardzo ograniczony…

Ośrodek czysty, na uboczu a zarazem blisko do cywilizacji. Obsługa miła i nienarzucająca się. Można polecić innym grupom.
Jedyne minusy zauważone przeze mnie to brak infrastruktury dla dzieci na zewnątrz (co ma większe znaczenie w lecie, przy dłuższym pobycie) i barku ze słodyczami i możliwością przygotowania herbaty i kawy wewnątrz (ach ta kawiarenka w Skomielnej Czarnej…)

Podsumowując. Cieszę się, z tego wyjazdu. Mam nadzieję, że podobne wyjazdy będą miały miejsce co roku i staną się częścią naszego kalendarza farmacji.

I jeszcze jedno. Byłbym zapomniał. Na wyjeździe powrócił temat statutu Wspólnoty. Niedługo pojawi się na tej stronie jego projekt z możliwością proponowania zmian. Polecam uwadze.

Dodaj komentarz