9 marca 2024 – Spotkanie formacyjne

 Szóste z kolei spotkanie formacyjne poświęcone było patronom naszej wspólnoty. Nasi patroni to: Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta, Królowa Zakonu Serafickiego;

  • Święty Franciszek z Asyżu, Zakonodawca;
  • Święta Klara z Asyżu;
  • Święty Bernard z Corleone;
  • Święta Małgorzata z Cortony. 

Prowadzący, Ola i Marek, podjęli decyzję o przybliżeniu wspólnocie życiorysów i postaci dwojga patronów, mniej znanych ogółowi: św.Małgorzaty i św. Bernarda. 

Św. Małgorzata z Cortony (1247-1297) – tercjarka franciszkańska, rekluza, stygmatyczka, patronka fałszywie oskarżonych, szalonych, nawróconych prostytutek, bezdomnych, wyniesiona została na ołtarze w 1728roku (kanonizacja).

Modlitwa do św. Małgorzaty:

Boże, który nie pragniesz śmierci grzesznika, lecz chcesz, aby się nawrócił i żył; daj miłościwie, abyśmy z krępujących nas występków wyswobodzeni, czystem sercem służyć Ci mogli, jak święta Małgorzata łaską Twoją z więzów grzechowych wyrwana, pobożnie Ci służyła. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen.

Św. Bernard z Corleone (1605-1667) – zakonnik zakonu kapucynów. Syn szewca, nosił miano pierwszej szpady Sycylii, miał silny charakter, a jednocześnie był szczodry i dobry dla biednych i słabych. Świadectwa procesowe ukazują niezwykły poziom doskonałości jego zakonnego życia. Kanonizowany w 2001roku w Rzymie przez Jana Pawła II. 

Drugą część spotkania, poprowadził Sebastian, przybliżając nam i odświeżając duchowość Tau.

Obecni na spotkaniu:
ks. Marcin, Artur i Agnieszka, Aniela, Agnieszka i Mirek, Wojtek, Ela i Robert, Kasia i Sebastian, Monika, Gosia, Ela, Ola i Marek.

Chwała Panu!