15-17 września 2023 – Kapituła Namiotów

Parafrazując słowa św. Franciszka z Asyżu: „Pan dał nam braci…”… Idąc za tymi słowami Wspólnota Franciszkańska Tau w dniach 15-17. 09.2023 spotkała się na Kapitułę Namiotów, Kapitułę Sprawozdawczo Wyborczą. Było to w pięknym miejscu, Dworku św. Antoniego w Olsztynie koło Częstochowy.

Był to czas podsumowań, rozliczeń, czyli zamknięcia dwuletniej kadencji Rady Wspólnoty, ale nie tylko. Wybrano nową Radę, członkami jej zostali: Łukasz Kosacki jako Lider Wspólnoty (ponowny wybór), a jego zastępcami: Paulina Krawczyk i Krzysztof Wrobel. W tym jakże intensywnym czasie znalazło się nieco czasu na integrację, np. kibicując Polskiej reprezentacji podczas finału MŚ w piłce siatkowej.

W Kapitule wzięło udział 24 osoby z wspólnoty w tym trzech obserwatorów oraz jej Asystent, opiekun duchowy br. Tomasz Żak OFMCap. Z naszej wspólnoty udział wzięli : Ela i Robert U, Kasia i Sebastian N, Ela J, Agnieszka i Mirek W, i Małgorzata K.

Był to dobry czas, gdzie budowaliśmy na nowo wspólnotę, wzmacnialiśmy więzi, ale też okazja do spotkania Pana w drugim człowieku i nauka otwierania się na Duchu św. Niech Pan błogosławi nowej Radzie i całej wspólnocie WF Tau.