15 czerwca 2023 – spotkanie biblijne

Ostatnie już w tym roku formacyjnym spotkanie biblijne było bardzo bogate w Słowo Boże przeznaczone do rozważenia. Uczestnicy dzielili się swoimi refleksami nad Słowem oraz tym w jaki sposób realizują go w swoim życiu.

Do prowadzącej zaś w szczególny sposób trafił fragment z 2 Kor 4,1-5: „1 Przeto oddani posługiwaniu zleconemu nam przez miłosierdzie, nie upadamy na duchu. 2 Unikamy postępowania ukrywającego sprawy hańbiące, nie uciekamy się do żadnych podstępów ani nie fałszujemy słowa Bożego, lecz okazywaniem prawdy przedstawiamy siebie samych w obliczu Boga osądowi sumienia każdego człowieka. 3 A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, 4 dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga*. 5 Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas – jako sługi wasze przez Jezusa.”

Rozważania zakończyliśmy modlitwą za chorych z naszej wspólnoty.

W spotkaniu uczestniczyli: Artur, Agnieszka i Mirek, Ela J., Aniela, Ola, Małgosia, Gosia, Robert i Celina a poprowadziła Kasia.