29 listopada – 1 grudnia 2019 – Adwentowe Dni Skupienia w Zaborówcu

W dniach 29.11 – 01.12 2019 Wspólnota Franciszkańska Tau przeżywała -jeden z dwóch, zaplanowanych na ten rok- Adwentowy Dzień Skupienia. Odbył się on w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Zaborówcu k/Włoszakowic. Jest to dość duży i bardzo ładny ośrodek. Temat był „Maryjny”: „Wejrzał na uniżenie swojej służebnicy”. Był dla wielu zaskoczeniem, dla Pań w stanie błogosławionych jednak bardzo bliski, a dla pozostałych bardzo ciekawy jak się w trakcie okazało. Poza tym nigdy dość zgłębiania tajemnicy Matki Boga- Bogarodzicy, drugi powód: św. Franciszek z Asyżu był jak najbardziej również „maryjny”.

Było nas niewielu, w sumie 23 osoby, w tym 9 dzieci, 2 opiekunki dla dzieci i kapłan prowadzący br. Radosław Pasztaleniec OFMCap czyli nasz Asystent Prowincjalny. Trzeba przyznać, że taka ilość, wręcz kameralna, ma wiele zalet.

Z naszej wspólnoty lokalnej w spotkaniu udział wzięli Ela i Robert z dziećmi.

Brat będąc w jednym z większych maryjnych sanktuariów miał wizję by zrobić Dzień Skupienia o takiej tematyce, już wiemy, że będzie tego więcej, co nas bardzo cieszy.

Sednem tego naszego spotkania były konferencje, było ich kilka. Był też czas na godzinki, odmówienie różańca, rozważanie słowa w formie skrutacji po uprzednim „szkoleniu”, była i adoracje Najświętszego Sakramentu. Jako, że spotkaliśmy w święto św. Andrzeja Apostoła nie mogło nie być choć krótkiej zabawy. Była również projekcja krótkiego filmu ale bardzo ciekawego, oczywiście miał wiele wspólnego z tematem spotkania, z Maryją.

Czas ten był bardzo intensywny, ale chyba nikomu to nie przeszkadzało, a nawet można powiedzieć nie było zauważalne, bo było wiele wartościowych treści, były również świadectwa o działaniu Maryi w naszym życiu.