29-31 marca 2019 – Wielkopostne Dni Skupienia WF Tau w Świętej Puszczy

W okresie 29-31 marca 2019 roku, odbyły się Wielkopostne dni skupienia w Olsztynie koło Częstochowy. W rekolekcjach uczestniczyło 36 członków wspólnot: Bielsko-Biała-Tychy, Kraków, Kielce, Dąbrowa Górnicza i Stalowa Wola oraz ośmioro dzieci. Z naszej Wspólnoty w rekolekcjach brali udział: Ela J., Ela U. z Olkiem i Dorotą oraz Mirek i Agnieszka W. z Zosią. Tegoroczne dni skupienia przeżywaliśmy kierując się myślą zaczerpniętą ze Starego Testamentu: ”Niech żarliwie wołają do Boga! Kto wie, może ulituje się Bóg (…) i nie zginiemy!” Jon 3,8-9. Rekolekcje prowadził br. Radosław Pasztaleniec OFM Cap wraz z br. Robertem Millerem OFM Cap.

Zainspirowani bogatymi w treść konferencjami brata prowadzącego, rozważaliśmy tajemnicę Bożego Miłosierdzia na przykładzie dalszych losów Proroka Jonasza i jego posłannictwa do mieszkańców staro-testamentowej Niniwy. Słowo Boże, które Pan Bóg kierował do nas rozważaliśmy wg. metody Lectio Divina ( czytanie Boże ) tzn. Pan Bóg czyta nasze życie poprzez Słowo, które nam daje. Tegoroczne dni skupienia stanowiły kontynuację spotkania adwentowego naszych wspólnot z zeszłego roku. Pan Bóg przemawiał do każdego z nas indywidualnie, przemieniając nasze serca, ale również dzieliliśmy się, tym co było istotne dla nas, podczas spotkań w grupach. Nasza praca powyższą metodą ze Słowem Bożym, podzielona była na kilka etapów: Lectio (czytanie Słowa), Meditatio (medytacja Słowa, poprzedzona konferencją wprowadzającą br. Radosława), Oratio (adoracja), Contemplatio (kontemplacja Najświętszego Sakramentu) oraz Collatio (spotkanie w grupach dzielenia. Natomiast, Nabożeństwo Pokutne prowadzone przez br. Roberta było odpowiednim przygotowaniem się do Sakramentu Pokuty. Ciesząc się wspólną obecnością, przygotowywaliśmy się, nie tylko do pełnego przeżywania nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, ale również mieliśmy okazję do spotkania braterskiego.