8 kwietnia 2018 – spotkanie z MF Tau Tychy

W odpowiedzi na braterskie zaproszenie wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej Tau z Tychów nasza wspólnota przyjechała do parafii św. Józefa Robotnika w Tychach Wartogłowcu.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. z ludem w kościele parafialnym. Po zakończeniu liturgii członkowie obu wspólnot zgromadzili się w domu parafialnym. Dziękujemy księdzu proboszczowi za gościnę i wielką życzliwość.

Wspólnotę MF Tau tworzy dwanaście dziewczyn z gimnazjum i liceum. Animatorką i liderką wspólnoty jest Klaudia, którą poznaliśmy podczas jednych z wcześniejszych rekolekcji. Asystentem duchowym jest ksiądz proboszcz Antoni Owczarek.

Gospodarze przyjęli nas przy zastawionym słodkościami stole. Atmosfera spotkania była bardzo dobra. Nie wyczuwaliśmy przesadnego dystansu.

W tej przyjaznej atmosferze przedstawiliśmy krótko historię naszej wspólnoty jednocześnie wysłuchując historii obecnej wspólnoty tyskiej MF. Spotkanie było okazją do odkurzenia starych kronik wspólnot. Sami z przyjemnością do nich zajrzeliśmy.

Na koniec wstępnie umówiliśmy się na kolejne spotkanie – ognisko na koniec roku formacji.

Z naszej strony w spotkaniu udział wzięli:

  • Kasia, Sebastian, Tereska i Patrycja,
  • Ola, Marek, Wojtek, Agnieszka i Maciek,
  • Agnieszka i Michał,
  • Dominika i Bolek,
  • Gosia,
  • Ela, Wojtek i Krystian.

Dodaj komentarz