18 grudnia 2016 – Spotkanie formacyjne

Nasze niedzielne spotkanie formacyjne składało się -tradycyjnie- z kilku części.  Z uwagi na trwający Adwent, prowadzący Ola i Marek zaprosili
wspólnotę do kaplicy, gdzie w półmroku, tylko przy zapalonych świecach, wprowadzenie do modlitwy zrobił nasz lider Sebastian,
a następnie rozważanie poprowadziła Ola.
…."Dlatego właśnie Adwent jest dobrym czasem,by stanąć w prawdzie o sobie i  odkryć,że bez Boga jest we mnie tylko ciemność.
Że tak naprawdę bez Niego nic nie mogę.Cokolwiek czynię dobrego jest Jego darem,Jego działaniem we mnie…"
Jednym z elementów była też modlitwa spontaniczna z wezwaniem : Przyjdź Panie Jezu! 
Zasadniczą częścią spotkania było przybliżenie obecnym tematu :ODKRYCIE WIARY PRZEZ ŚW. FRANCISZKA W KOŚCIELE ("I Pan dał mi w kościołach taką wiarę")
oraz ODKRYCIE UFNOŚCI DO DUCHOWNYCH:(Potem dał mi Pan i daje takie wielkie zaufanie do kapłanów")
Na podstawie konferencji br.Rabki wyjaśniona została rola przedsionka kościoła w życiu św.Franciszka(przedsionek wiary i przedsionek wspólnoty Kościoła), opisany został proces jego nawracania się i zbliżania do najuboższych oraz odbudowywania ruin kościółków w Dolinie Spoletańskiej. Franciszek wybierał na modlitwę miejsca odosobnione, szukał ciszy, a wśród ruin odnajdywał prawdziwą OBECNOŚĆ CHRYSTUSA. 
Mówiliśmy również o niezwykłym szacunku św.Biedaczyny do kapłanów, czytaliśmy fragmenty życiorysu wg Celano oraz fragment z Testamentu.
Marek natomiast przybliżył wykład z modlitwy "Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach, które są na całym świecie…."
Najwięcej czasu przypadło na dzielenie się, co nas ogromnie cieszy! Po rozdaniu kartek z pytaniami:
-Co oznacza dla mnie wiara?Jak ją przeżywam?
-Dlaczego dar wiary często pozostaje we mnie na poziomie pragnień i postanowień?
-Św. Franciszka przed głębszym wejściem w bliskość z ubogimi blokował strach przed osądem bliskich. Co mnie blokuje?Jaki jest powód,że wstydzę się wiary?
-Czy dziękuję Panu za dar męstwa w sytuacjach, gdy mojej wiary się nie wstydzę?
rozgorzała żywa rozmowa/dyskusja/dzielenie się i nawet nie wszyscy zdążyli się wypowiedzieć:) Nasze ewentualne wątpliwości rozwiewał ks.Tomasz (dziękujemy!)
Spotkanie zakończyły ogłoszenia liderów oraz podpisywanie kartek z życzeniami do wspólnot. Przekazaliśmy też ofiarę na świąteczną paczkę dla potrzebującej rodziny z parafii.
Obecni byli:
  • ks.Tomasz
  • Kasia i Sebastian
  • Ela i Wojtek
  • Agnieszka i Artur
  • Agnieszka i Mirek
  • Monika
  • Robert
  • Gosia
  • Ola i Marek

Dodaj komentarz