21 maja 2016 -pielgrzymka do Łagiewnik

W odpowiedzi na papieski list w sprawie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, Wspólnota Franciszkańska Tau z Tychów i Bielska-Białej odbyła w dniu 21.05.2016 r. pielgrzymkę do Centrum Kultu Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

W trakcie pobytu w Sanktuarium, wsłuchując się w słowa Papieża Franciszka, „Aby przeżyć i uzyskać odpust, wierni mają odbyć krótką pielgrzymkę do Drzwi Świętych, otwartych w każdej Katedrze i w kościołach wyznaczonych przez Biskupa diecezjalnego (…) Jednocześnie rozporządzam, by w sanktuariach, gdzie zostały otwarte Drzwi Miłosierdzia, i w kościołach, które tradycyjnie są uznawane za Jubileuszowe, była możliwość uzyskania odpustu. Ważne jest, aby ten moment był połączony przede wszystkim z Sakramentem Pojednania i uczestnictwem w Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem.”, nasza wspólnota uczestniczyła w Mszy świętej, odprawionej w jednej z kaplic Łagiewnickiego Sanktuarium, której współprzewodniczył nasz Asystent, ks. Tomasz.  Nawiedziliśmy również kaplicę klasztorną z obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny oraz  odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

Doświadczenie pielgrzymowania naszej wspólnoty zostało dodatkowo wzmocnione świadectwem obecności ponad 7 tysięcy Słowackich Grekokatolików, którzy w tym samym dniu po raz 7 pielgrzymowali do Centrum Bożego Miłosierdzia. 

Zdjęcia w galerii.

W pielgrzymce udział wzięli:

 

  • ks.Tomasz,
  • Ela J.,
  • Agnieszka+Artur+Paweł+Michał ,
  • Agnieszka+Mirek+Zosia,
  • Ola+Marek+Wojtek+Agnieszka+Maciek,
  • Kasia+Sebastian+Patrycja+Tereska,
  • Renia,
  • Ania+Grzysiek+Antek+Franek,
  • Gosia,
  • Ela+Wojtek+Krystian. 

 

Dodaj komentarz