Wielkopostne Dni Skupienia w Skomielnej Czarnej 11-13 marca 2016

Wielkopostne dni skupienia w Skomielnej Czarnej-marzec 2016
W okresie 11-13 marca 2016 roku, członkowie WF Tau Bielsko- Biała-Tychy przeżywali wielkopostne dni skupienia, poświęcone tematowi – Wspólnota Franciszkańska. Rekolekcje prowadził asystent wspólnoty br. Robert Rabka OFM Cap., a wspomagał go swoją obecnością br. Zbigniew OFM Cap. – asystent wspólnoty w Dąbrowie Górniczej. Opiekę nad dziećmi sprawowały: Klaudia Zimny z MF Tau oraz p. Maryla – przyjaciółka jednej z rodzin biorących udział w rekolekcjach.
Na tegorocznych dniach skupienia obecni byłi następujący członkowie naszej wspólnoty: Elżbieta J., Elżbieta i Wojciech P., Artur i Agnieszka G. z dziećmi, Mirosław i Agnieszka W. z córką, Sebastian i Katarzyna N. z córkami, Dominika S. z synem, Małgorzata B., Renata K. oraz sympatycy Grzegorz i Anna K., Przemysław i Barbara G. oraz dawny członek wspólnoty MF Tau z B-B Mirosław F. z rodziną, mieszkający na co dzień w Niemczech. Oprócz naszej wspólnoty obecni byli bracia i siostry ze wspólnot z Dąbrowy Górniczej, Bytomia, Krakowa i Stalowej Woli.
 
W trakcie wyjazdu, podczas konferencji prowadzonych przez br. R. Rabkę, dowiadywaliśmy się czym była wspólnota dla Św. Franciszka i jego braci, dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami przeżywania Słowa Bożego, przygotowywaliśmy się duchowo do przeżywania nadchodzących świąt Wielkiej Nocy, a wolne chwile spędzaliśmy na wzajemnym poznawaniu się, integracji oraz dzieliliśmy się własnym życiem. Był to wspaniały czas podarowany nam przez Pana Boga, który z Jego pomocą, zaowocuje naszym dalszym rozwojem duchowym. 

Dodaj komentarz