7 lutego 2016 ? Adoracja 40 godzinna przed Środa Popielcową

Nasza Wspólnota poprowadziła adorację Najświętszego Sakramentu po mszy o godzinie 16 w ramach 40 godzinnej adoracji przed Wielkim Postem. W nawiązaniu do roku Miłosierdzia najpierw Zawierzyliśmy świat Bożemu Miłosierdziu.

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ja w nas w duchu Świętym Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami, grzesznikami, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei.

A następnie oddaliśmy rodziny miłosiernemu Jezusowi

Miłosierny i dobry Jezu, ty wiesz jak Ciebie potrzebuje moja rodzina. Jako jej przedstawiciel proszę o przebaczenie wszelkich niewierności wobec Twojej miłości: brak wspólnej modlitwy w mojej rodzinie i to, że nie zawsze wypełniamy Twoja wolę zawartą w przykazaniach i Ewangelii oraz tak często myślimy po ludzku, a nie po Bożemu. Wybacz, że bardziej ufamy sobie, a nasza nadzieja często jest tylko w tym, co stanowi materialne zabezpieczenia.

Pani Jezu, bądź opiekunem naszej rodziny. Tylko Tobie chcemy ufać. Ty jesteś naszą pomocą na jutrzejszy dzień. Ty jesteś nasza skałą, na której chcemy budować nasz dom. Wierzymy, że tylko Ty i Twoje miłosierdzie jest nasza nadzieja i siłą. Niech promienie miłosierdzia Twojego serca uzdrawia nasze rodzinne relacje. Pomóż nam wybaczać sobie na wzajem. Dotknij swoja miłością, co w nas jest chore i zranione grzechem. Spraw, abyśmy sobie nawzajem okazywali miłosierdzie czynem, słowem i modlitwą.

Zamykam w Twym sercu całą swoja rodzinę. Chroń nas przed duchem nieczystym i jego podstępnymi myślami, który powoduje lęk i zdradę.

Uwielbiamy Ciebie i chcemy oddać cześć Twojemu miłosierdziu. Broń nas, jako swej chwały, jak nam to obiecałeś. Jezu ufam Tobie.  Amen

W intencji naszych rodzin odmówiliśmy koronkę i litanie do Miłosierdzia Bożego.

Teksty do adoracji zaczerpnięte z Wydawnictwa JUT pt. Módlmy się do … Miłosierdzia Bożego.

W adoracji uczestniczyli:

 

  • Agnieszka G.
  • Ela i Wojtek P.
  • Agnieszka i Mirek W.
  • Marek K.

 

Dodaj komentarz