21 stycznia 2016 – Msza Św. wspólnotowa

Zgodnie z naszym wspólnotowym "grafikiem" zgromadziliśmy się przy Stole Pańskim i o godz.19 ksiądz Tomasz odprawił dla nas Mszę św.
Niestety Tychy nie mogły dojechać (pamiętaliśmy w modlitwie o nieobecnych, chorych, a także o naszych solenizantkach Agnieszkach:).
Z Ewangelii:
(Mk 3,7-12)
Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A szło za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o Jego wielkich czynach. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby się na Niego nie tłoczyli. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: Ty jesteś Syn Boży. Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.
 **************
Św. Agnieszka (III/IV w.), dwunastoletnia dziewczynka, która za czasów prześladowań w Rzymie z niewzruszonym męstwem poniosła męczeństwo w obronie dziewictwa i wiary, jest świadectwem wierności Boga wobec tych, których wybiera. Jeśli odpowiadamy na Jego wezwanie, decydujemy się iść Jego drogą świadcząc dobro tym, od których doznajemy krzywdy – On sprawia, że nasze słabości i klęski stają się naszą wygraną, podobnie jak zwycięstwem stała się śmierć Agnieszki.
Mira Majdan & Agnieszka Wędrychowska, „Oremus” styczeń 2000, s. 86
***************
Obecni:
  • Ela J.
  • Agnieszka i Artur
  • Agnieszka i Mirek
  • Wojtek
  • Ola i Marek

Dodaj komentarz