28 kwietnia 2015 – Spotkanie modlitewne

W ramach miesiąca poświęconemu uwielbieniu "wychodzimy do ludzi" – uczestniczymy w comiesięcznym wtorkowym wieczorze uwielbienia organizowanym dla zjednoczenia wszystkich lokalnych wspólnot u Pallotynów w kościele obok Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku.
Cel -bezinteresowne wielbienie Boga i zrealizowanie polecenia biskupa, który zachęcał, by wspólnoty chrześcijańskie (niezależnie od charyzmatu) gromadziły się w jedności i wielbiły Stwórcę.
Forma-czytanie słowa Bożego, konferencja księdza Piotra, modlitwa śpiewem przy wtórze keyboardu, gitary, skrzypiec, modlitwy wstawiennicze,modlitwa wstawiennicza, rozpoznania łaski w Duchu Świętym, kontakty braterskie (uśmiechy, uściski, dzielenie słowem).
Temat – otwarty grób.
Przesłanie: 1)świadectwo prosto z Jerozolimy – grób jest pusty! Chrystus na prawdę zmartwychwstał! Wyzwolił od śmierci i grzechu tych, którzy chcą mu zawierzyć; 2)otwórz swój grób – pogrzebane sprawy, zranienia, choroby, przeżycia z przeszłości itd. i oddaj to ufnie Bogu. To On Cię stworzył i wie co z tym zrobić:) 3)pochyl się nad grobem – zajrzyj do środka i pomyśl o tych, którzy doświadczyli śmierci. Z naszej franciszkańskiej wspólnoty to brat Krzysztof, Basia, Tadzio… Wielu zmaga się z cierpieniem i chorobami, ale ważne jest jedno: jak zajrzysz głębiej, to okaże się, że grób jest pusty. Śmierci nie ma, została pokonana. Nasz Bóg – Droga, Prawda i Życie swoją miłością przeprowadza nas na drugą stronę, z realności do wieczności. W swoim miłosierdziu ma ścieżkę dla każdego:) 4)nie zatrzymuj się nad grobem – jest pusty! Jak Maria Magdalena powiedz "Rabbuni" (nauczycielu) i idź – idź i za miesiąc na wieczór uwielbienia przyprowadź tych, którym potrzebna jest łaska. Masz dwie ręce – złap za rękę choć jedną osobę, niech przyjdzie i usłyszy. Ludzie potrzebują dobrej nowiny:)
Obecni: Lidka i Agnieszka (Aczka)

Dodaj komentarz