14 – 16 listopada 2008 – Rekolekcje weekendowe – Koszarawa Bystra

Prowadzący: br. Andrzej Rojewski OFM Cap
Temat: Franciszkański Zakon Świeckich
Miejsce: dom oo. Franciszkanów w Koszarawie Bystre
Do pobrania z pobieralni: Plan dnia.

    Obecni:

  • Kasia+Sebastian+Marcin+Justynka+Tereska,
  • Renia+Franek,
  • Robert+Piotrek+Dorotka,
  • Agnieszka W.+Mirek+Ania+Zosia,
  • Agnieszka G.+Artur+Paweł+Filip+Michał,
  • Ola+Marek+Wojtuś+Agnieszka,
  • Ela+Wojtek+Krystian,
  • Lidka+Krzysiek+Julka+Tomek.

Dzień pierwszy zredukowany został do dnia przyjazdu i praktycznie jedynym punktem programu była kolacja. Wszyscy dotarli szczęśliwie na miejsce jednak nie bez przeszkód. Można było jednak zacząć. Chwała Panu.

Sobota. Dzień zasadniczy. Uczestnicy stworzyli dwie grupy. W czasie kiedy jedna grupa miała spotkanie, druga zajmowała się dziećmi. Rozważono list do wiernych świętego Franciszka w redakcji pierwszej. Poszukiwaliśmy czterech – pięciu zadań dla wiernych świeckich postawionych przez św. Franciszka. Naturalnym ciągiem dalszym spotkania była pierwsza konferencja br.Andrzeja traktująca o historii i duchowości FZŚ.
Po obiedzie był czas na spacer. Pogoda dopisała.
Druga konferencja objęła tematykę bardziej formalną: podział FZŚ, miejsce wspólnot lokalnych w parafii i prowincjach, zasady wstępowania do Zakonu, tworzenia nowych wspólnot, itp.
Wieczorem spotkaliśmy się na Mszy Św, kolacji i wreszcie na Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Nie obeszło się oczywiście bez nocnych rozmów – ale to już poza programem.

W niedzielę poza posiłkami i Mszą Św. z ludem miało miejsce spotkanie przy kawie i herbacie, którego tematem była reguła FZŚ.

Rekolekcje były początkiem naszego poznawania FZŚ przez naszą wspólnotę i wskazaniem na konieczność rozeznawania woli bożej względem naszej wspólnoty i jej poszczególnych członków. Tematyka będzie kontynuowana w ramach spotkań formacyjnych.

Dziękujemy bratu Andrzejowi za poprowadzenie rekolekcji a ojcom Franciszkanom z Koszarawy za gościnę. – Bóg zapłać.

Dodaj komentarz