02-05 maja 2007 – XX-lecie Młodzieży Franciszkańskiej – Janice

Spotkanie prowadziła Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej TAU pod przewodnictwem br.Krzysztofa Kulczaka

Obecni (z naszej wspólnoty i okolic):

  • Ola+Marek+Wojtuś+Agnieszka
  • Agnieszka+Artur+Paweł+Filip
  • Ela+Wojtek+Krystian
  • Ania+Grzesiek+Antoś
  • Lidka+Krzysiek+Julka+Tomek

Spotkanie zaczynało się 2 maja, ale pierwsze trzy małżeństwa z Bielska pojawiły się w Janickim domu już 31 kwietnia i 1 maja.
Dom przywitał nas zadziwiającą i charakterystyczną dla tego miejsca mieszanką spokoju i krzątaniny – na miejscu było już około 70 członków WMF TAU, przygotowywujących spotkanie. Tym razem byliśmy gośćmi i właściwie nieczego nie musieliśmy przygotowywać – przyjechaliśmy na gotowe. Miło tak sobie nic nie robić.

Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących (Dz 4,32a)”, a plan spotkania dostępny jest w pobieralni. Oprócz ludzi należących obecnie do MF-u, pojawiło się sporo dinozaurów z różnych okresów dziejów MF-u. Spotkanie zaszczycili swą obecnością również kapucyni z znacznej ilości, a wśród nich Minister Prowincji Krakowskiej oo.Kapucynów o. Waldemar Korba OFMCap.

Pogoda i humory dopisały. Dzieci się wybiegały a dorośli nawspominali (i najedli).
W Janicach ciągle coś się zmienia. Tym razem szokiem była dla nas obsługa obiadów przez zewnętrzną firmę cateringową – żegnajcie godziny obierania ziemniaków dla całej wspólnoty, czy wspólne siekanie kapusty do kiszenia…

Może jeszcze pojawi się tu jakiś bardziej rozbudowany tekst na temat tej majówki. Na razie musi wystarczyć to co napisano powyżej.

 

Dodaj komentarz